Blog

jak prodat byt

18 června, 2022

Co s nevyužívaným bytem – prodat či pronajmout?

Dědictví v podobě bytu zní jako krásná věc, když se o ní bavíte jen v teoretické rovině. Ve chvíli, kdy situace reálně nastane, teprve zjistíte, kolik vám tady zůstalo vzpomínek, přestože jste třeba kompletně změnili interiér. Posupně dojdete k tomu, že někdy je zkrátka lepší za tím definitivně zavřít dveře a začít úplně jinde. Než začnete definitivně řešit otázku: „Jak prodat byt?“, pojďme se na věc podívat z více úhlů. Udělejte si jasno, jestli se zbavit starostí úplně nebo pronájmem vylepšovat svůj měsíční příjem, poradím vám, co je zásadní.


Vždy existuje lepší investice, ke které by vám prodej bytu pomohl

Tím, jak prodat byt, se zabývejte tehdy, pokud potřebujete udělat tlustou čáru a úplně se od této životní kapitoly odstřihnout.  Pamatujte, že psychické zdraví, je vždy důležitější než majetek. Rád vám se vším pomohu a byt už nemusíte navštívit, když nebudete chtít.

Druhá možnost, kdy je prodej nejlepší řešení, nastává v případě, že potřebujete mít k dispozici větší sumu peněz jako životní rezervu nebo pro plánovanou investici v nejbližší době. Stačí jedna schůzka a sami uvidíte, jak dnes vypadá moderní prodej nemovitosti v praxi. Představím vám konkrétní plán na míru vaší nemovitosti a možnosti obchodních strategií, které opravdu fungují. Zároveň se postarám o to, abychom společně získali tu nejvyšší možnou cenu na trhu. To vše za velmi příznivé ceny v poměru ke službám, jejichž kvalitu, na prezentaci prodávaného prostoru, opravdu uvidíte a budete moci sami posoudit.


Peníze z prodeje vašeho bytu zhodnoťte koupí investičního bytu

Jestli jste stále blíž k rozhodnutí pro prodej bytu, ale přemýšlíte o nějaké opravdu výnosné investici, můžeme společně probrat současnou dostupnost tzv. investičních bytů. Jedná se o vložení finančních prostředků do bytu, který se nachází v ideální lokalitě, je ideální velikosti a samozřejmě hned k dispozici ve výborném stavu, přesně k pronajímání. Jako realitní makléř mám nejen vždy aktuální přehled o nemovitostech tohoto typu, ale také vám vypočítám návratnost této investice. Když se pro byt rozhodnete, mohu vám pomoci s koupí i hledáním spolehlivých nájemníků a kdykoliv vám poradit ohledně aktuální situace na trhu, pro případ dalšího prodeje.


Pronájem bytu s sebou nese investici do bytu i péči o nájemníky

Když se rozhodnete původně zděděný byt pronajímat, je třeba za tím vidět víc než jen peníze za nájem každý měsíc v ruce. I nezařízený byt potřebuje vypadat lákavě, proto je nutné počítat s nějakou investicí, minimálně do vymalování a podlah, pokud nejsou v dobrém stavu. Dále vás ale čeká pečlivý výběr nájemníků, občasná investice do oprav v bytě, jejichž výše záleží na vybavení bytu, které je ve vašem vlastnictví. Rezervu byste měli mít vždy na účtu, už jen proto, abyste dlouhodobě nesnižovali nastavený komfort spokojeným nájemníkům. V neposlední řadě berte v úvahu také to, že byste neměli mít problém byt čas od času navštívit, abyste měli přehled, jak je s vybavením zacházeno, případně, jak jsou nájemníci vnímáni v domě.

Je-li vám pronájem sympatičtější než prodej bytu, ale nejste si jisti, výběrem správných nájemníků, nechte to na mně. Postarám se o veškerou komunikaci a prohlídky bytu. Systematicky vedeným rozhovorem i prověřením obecně dostupných informací o potencionálních nájemnících, pro vás vyberu toho správného.

Nyní už víte všechny podstatné informace, o kterých byste v rámci zvažování, „prodej versus pronájem“, měli přemýšlet. Jedno je ale jisté, žádný nevyužívaný byt nenechávejte dlouho prázdný. Zbytečně se tím připravujete o peníze. Nevěřili byste, jak prázdný byt rychle ztrácí na hodnotě.

Byt potřebuje lidi, stejně jako lidi potřebují bydlet. Ukáži vám, jak prodat byt nebo jeho pronájem, aby to oboustranně dopadlo k dlouhodobé spokojenosti.

Blog

Další články